• kaczmarekewelina

Bawaria - perełka turystyczna Niemiec!

Auto to nasz główny środek lokomocji i dzięki temu możemy zatrzymywać się kiedy tylko chcemy, albo kiedy tylko chcą nasze dzieci;-) Będąc na wypoczynku w Austrii postanowiliśmy zatrzymać się na chwilę nad jakimś tam jeziorem... ;-) Google maps nas pokierowało o tu,tu, tu:


Königsee

Takie tam jeziorko otoczone Alpami sprawiło, że prawie z butów wypadliśmy na jego widok;-) Jak widać czasem warto być spontanicznym i zobaczyć co życie przyniesie;-)

To jezioro moi mili zwie się Königsee i położone jest na południowy wschód od Monachium. Czyli internet po nazwie Wam podpowie gdzie;-)

Jezioro Königsee uznawane jest za perłę niemieckich Alp. Krystalicznie czyste jezioro otoczone ośnieżonymi szczytami Alp jest obowiązkowym punktem zwiedzania dla każdego Niemca. Trochę jak u nas Zakopane;-)

Zatrzymaliśmy się w miejscowości Schönau am Königsee skąd wypływają statki spacerowe opływające całe jezioro. Niestety na rejs statkiem nie mieliśmy już czasu, bo miała to być niewielka przerwa w podróży. Ale gdyby ktoś z czytających miał okazję wybrać się w te strony to warto skorzystać z rejsu statkiem, bo tylko zwiedzanie drogą wodną zapewni dotarcie do takich miejsc jak Kaplica św. Bartłomieja czy podziwianie najwyższej ściany skalnej w całych Alpach (Watzmann).

Poza tym rejs po tak krystalicznie czystym jeziorze otoczonym przez tak piękne góry musi być bajeczny!Choć trafiliśmy w to miejsce zupełnym przypadkiem to jest ono na naszej liście do ponownego odwiedzenia. Bo naprawdę warto poświęcić temu miejscu więcej czasu niż nam się to udało;-)

19 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie