• kaczmarekewelina

Dekalog rodzica podróżującego!

Zaktualizowano: 16 maj

Zasady na wakacjach???

Nie brzmi zbyt optymistycznie, ale w rzeczywistości jest inaczej, gdy przeczytacie dekalog rodzica podróżującego!

1. Co zdarzyło się na wakacjach - pozostaje na wakacjach - ilość zjedzonych lodów pozostaje w wiecznym zapomnieniu:-)
2. Dziecko może swobodnie eksplorować świat i doświadczać nowego otoczenia - nawet jeśli to oznacza próbowanie nowych smaków jak jedzenie piasku ,czy lizanie śniegu:-)
3. Bezpieczeństwo to priorytet - czyli np. nie włóczymy się z dziećmi po nocach szukając wrażeń...
4. Wspólnie z dziećmi doświadczamy wakacyjnego życia - relaksujemy się, odpoczywamy, nie myślimy o pracy i nie zamartwiamy się na zapas.
5. Mamcia na czas urlopu zapomina o przesadnym utrzymaniu porządku. Wszechobecny nieład to element niezbędny wakacji (p.s. sztywne skarpetki wyprostuje się po powrocie do domu):-)
6. Podążaj za dzieckiem, które jest wspaniałym nauczycielem życia i ono pokaże Ci jak doświadczać życia.
7. Nie przytłaczaj się rzeczami materialnymi, które niepotrzebnie zawracają Ci głowę. Nie pakuj na wakacje całego dobytku, który stanie się ciężarem podczas podróżowania.
8. Wyrusz w świat z otwartym umysłem na nowe zwyczaje, ludzi, jedzenie. To co dobre pozostaw i zastosuj w swoim życiu. Tak wiele można się od innych nauczyć.
9. Życie tu i teraz tak na pełnej petardzie! Nie bój się okazywać radości z rzeczy banalnych jak zjedzenie pizzy, kąpiel w morzu, czy lepienie bałwana. Oto chodzi w życiu, by się nim cieszyć:-)
I ostatnia bardzo ważna zasada:
10. Wszelkie urządzenia elektroniczne niech na czas urlopu odejdą w zapomnienie (tablety, komputery, telefony) - matka z dala od instagrama, a ojciec od gry w PS :-) W przypadku dzieci na oglądanie trzeba przymknąć oko jak w punkcie nr. 1 ;-) szczególnie kiedy przed rodziną wilogodzinna podróż. 
Bon voyage! 

31 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie