• kaczmarekewelina

Mała Wenecja, ale nie w Wenecji???


Wybierając się szlakiem alzackiego wina napotkać można malownicze miasteczko słynące z urokliwych kamienic, ukwieconych balkonów, zdobionych okiennic, a także z klimatycznego miejsca nazwanego La Petite Venise – Mała Wenecja. 
Wbrew pozorom miejsce, o którym mowa nie znajduje się we Włoszech jak byłoby można sądzić, ale… we Francji!


La Petite Venise en France


La Petite Venise jest naprawdę maleńka i jest jedynie delikatnym odzwierciedleniem prawdziwej włoskiej Wenecji. Jednakże idealnie wpisuje się w urokliwe otoczenie alzackiego miasta Colmar i dodaje atrakcyjności temu miejscu. Spacerując wzdłuż rzeki Lauch podziwiać można niesamowite kolorowe kamienice ozdobione bujnymi kwiatami w przeróżnych kolorach, w restauracjach skosztować można francuskich rarytasów, skorzystać też można z przejażdżki niewielkim pociągiem po okolicach La Petite Venise, a dla chcących poczuć prawdziwą wenecką aurę polecam wycieczkę gondolą kanałami rzeki Lauch.


Mała Wenecja cieszy się dosyć sporym zainteresowaniem wśród turystów. O każdej porze roku jest tam dosyć tłoczno. Nie ma się co dziwić, bo to urocze i malownicze miasteczko działa jak magnes i sprawia, że chce się do niego powrócić. Dowodoem na to może być brak miejsc w restauracjachbez wcześniejszej rezerwacji. Mimo, że w okolicach La Petit Venise jest ich na pęczki.8 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie