• kaczmarekewelina

W świecie motoryzacji cz. II
Mając już zaliczoną wizytę w muzeum Mercedesa miałam spore oczekiwania wobec kolejnej wizyty w muzeum Porsche. Oczywiście zarówno jedno jak i drugie muzeum oferuje spektakularne wrażenia. Jednak Mercedes miażdży swym ogromem. 

Oczywiście to są subiektywne odczucia laika motoryzacyjnego, ale moi chłopcy też mięli ochotę na więcej wrażeń. Zwiedzanie zaplanowaliśmy na całe po południe, a okazało się że po godzinie było już po wszystkim. Polecam odwiedzić muzeum porsche jako przedsmak wizyty w mercedesie. Wychodząc miałam pewien niedosyt i myślę, że gdyby kolejność zwiedzania byłaby odwrotna wrażenia byłyby po prostu lepsze.

Mimo, że muzeum Porsche prezentuje się może trochę skromniej na tle Mercedesa to jest to zdecydowanie miejsce warte uwagi.


Zapowiedzią muzeum Porsche jest nowoczesny pomnik znajdujący się na rondzie tuż przed budynkiem.
Gmach jest monumentalny i  zaprojektowany został według najnowocześniejszych trendów architektonicznych i jego innowacyjność zapiera dech w piersiach. Wnętrze muzeum nie jest aż tak duże jak u konkurencji, ale zdecydowanie zawartość powala na kolana. 
Muzeum prezentuje 80 modeli aut pokazując przy tym historię marki od samego początku aż po czasy obecne. 
Zwiedzający może zobaczyć auta takie jak : Porsche 911 GT 198, Porsche  917, Cayene,  czy Panamera. 
Porsche oferuje zwiedzanie z audio guide i tak jak w poprzednim muzeum języka polskiego niestety brak. Jednak posiadając znajomość jakiegoś innego języka obcego niemieckiego, francuskiego czy angielskiego to warto wybrać opcję z elektronicznym przewodnikiem. Audio guide wprowadza użytkownika w całą historię przez co zwiedzanie staje się bardziej zrozumiałe i pokazuje wielkość osiągnięć Porsche na przestrzeni lat.


Świetna gratka dla fanów motoryzacji tych większych i tych mniejszych. Po moich obserwacjach mogę tylko dodać, że jedni i drudzy czerpali wiele radości z multimedialnych atrakcji przygotowanych przez Porsche;-)


9 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie