• kaczmarekewelina

Wypoczynek zimowy nad morzem, czy w górach?Sopot


W Polsce ferie zimowe ruszyły pełną parą. Możliwości aktywnego wypoczynku w naszym kraju jest naprawdę wiele, bo mamy i piękne góry i cudowne morze. Zimowy czas można spędzić zarówno na północy jak na południu Polski. W zależności od tego co lubimy bardziej… Ja mam dylemat, bo lubię i góry i morze;-) Dlatego urlop dzielę na pół;-) Trochę tu i trochę tu;-)


Część ferii zimowych spędziliśmy w pięknych górach.Wypoczynek zaplanowaliśmy w przepięknej malowniczej wiosce znajdującej się w Beskidzie Śląskim w Koniakowie.

Koniaków kojarzy mi się głównie z tworzeniem koronkowych ozdób i tak faktycznie jest. Koronkowe dzieła można zobaczyć w prawie każdym oknie koniakowskiej wioski. Koniaków

O każdej porze roku w górach jest pięknie, ale zimą szczególnie… gdy grube warstwy śniegu pokrywają górzysty teren… gdy czuć przyjemne, świeże, mroźne powietrze… gdy pod stopami słychać skrzypiący dźwięk śniegu… gdy z każdego domu czuć aromat pysznego góralskiego jedzenia…

Karczma Ochodzita


W takim miejscu nie może zabraknąć śniegowego tarzanka z dziećmi, lepienia bałwanów, ani szaleństwa na nartach, sankach, czy "jabłuszkach"! Zdecydowanie możliwości jest wiele! A po śniegowych wyczynach można wybrać się do wiejskiej gospody z prawdziwego zdarzenia i posilić się wyjątkowo dobrymi potrawami jak żurek, bigos, pierogi.

Po takiej eskapadzie dzieciom wyłączają się akumulatory! Naprawdę! Jedzą wszystko co się im da bez wymyślania i szybko zasypiają;-) Co warto zobaczyć w Koniakowie? Wspaniały krajobraz można podziwiać z punktu widokowego Ochodzita, na pyszne jedzenie polecam Karczmę Ochodzita, Ski Ochodzita - stok narciarski od którego odchodzi kilka innych tras narciarskich, punkty regionalne jak chata na Szańcach albo Bacówka. Główną zaletą zimowego wypoczynku nad Morzem Bałtyckim jest? Morza szum, ptaków śpiew, złote plaże! Ale tam jest tak przecież przez cały rok! Z tym, że tylko zimą powietrze jest wyjątkowo przyjemne, ceny w restauracjach i hotelach niższe no i turystów znacznie mniej:-)Dzięki temu zwiedzanie i spędzanie czasu nad morzem staje się po prostu przyjemniejsze;-) W przeciwieństwie do wypoczynku w górach, kiedy tylko nadchodzi sezon zimowy ceny są wielokrotnie dużo wyższe.

Sopot oferuje mnóstwo atrakcji dla turystów o każdej porze roku. Oczywiście piękne piaszczyste plaże, cudowne lasy, statki rybackie, smaczne nadmorskie potrawy, czy słynne Molo sopockie to jedne z wielu ofert. Gdy pogoda nie pozwala na spędzanie czasu na zewnątrz to nie ma się co martwić, bo można odwiedzić np. Latarnię Morską, Crooked House (Krzywy Dom), Muzeum Figur Woskowych , czy Park Wodny. Alternatyw jest naprawdę sporo. Według mnie nad naszym morzem istnieje pełen wachlarz wspaniałych miast i miejsc, które warto zobaczyć.


8 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie